T e r ü l e t e k

Mittlere Steiner – 1,7 ha

Sokan mondják, hogy a borvidék legjobb adottságú dűlői Fertőrákos és Balf között terülnek el. Az 1983-ban telepített, idősebb tőkékből álló zenit ültetvényünk található itt, így elsősorban a késői szüret és a Molnár Titi Selection alapanyaga terem itt. Fertőre néző panoráma, tiszta időben a pozsonyi dombokig ellátni. Jól látszik innen a nádasban egy fás-bokros társulás, ami Titi édesapjának gyerekkorában még nyilvános strand volt, a legendás Pittner.

A dűlő kisugárzása kivételes, nyugalmat áraszt, egy-egy nehezebb nap végén Titi gyakran kijár ide megpihenni, rendezni a gondolatait.

Apollónia földek – 10 ha

A pincéhez egészen közel, a fertőbozi dombtetőn találjuk a területet. Nem annyira forró rész, mint a nádas mellett. Kötött agyagtalajon nő a szőlő, sokan “perctalajnak” hívják. Eső után azonnal művelni kell, utána szinte beton keménységűre szilárdul.

A könyvek alapján ilyen talajon nem lehet kiemelkedő bort készíteni, ezzel szemben Bordeaux-ban Pomerol környékén és Eisenberg legszebb kékfrankos ültetvényei is hasonló talajon teremnek. Jó tulajdonsága, hogy kiemelkedő vízmegkötő képességű, így kevés csapadék mellett is tud tartalékot adni a növénynek.

2011-ben zweigeltet és kékfrankost telepítettük, Titi bátyja, Ákos oltványaiból. Osztrák klónokat használtunk, a zweigeltnél egyfélét, a kékfrankosnál pedig 3 félét vegyesen. Három évvel később pedig zenitet és zöldveltelinit ültettünk.

A zweigelt válogatásunk, a Vincellér kékfrankos és rozé alapanyagát jellemzően ez a dűlő adja, de készült már kékfrankos válogatás is innen.

Gradina – 3,6 ha

Kedves emlékű dűlő, Titi 11 éves korától dolgozik itt. Eleinte többet játszott, majd Ákos bátyja szép fokozatosan szeretette meg vele a szőlőmunkát, ezért mindig örömmel jön ide.

Az 1990-ben újratelepített ültetvény az első volt az országban, ahol lézer segítségével végezték az ültetést osztrák szakemberek.

Az Apollónia földekhez közel, a Gloriett kilátó szomszédságában található, itt viszont könnyebben művelhető a talaj, sok meszes bemosódással, amitől az itteni borok tartalmasabbak. Két fajtával foglalkozunk itt, zenittel és zweigelttel.

Szóc – 0,4 ha

A Fertőboz előtt található ültetvényt 2011-ben telepítettük. Meleg, katlanszerű terület, emiatt a szélmozgás kevésbé jelentős. Az összes területünk közül a legkönnyebben művelhető a talaja, vályog jellegű. Itt korán érik a zenit, nagy részéből mégis must készül, mert olyan komoly tényező a vadak tevékenysége, hogy nem lehet a szürettel várni. Pedig az itteni zenit olyan finom, hogy még a vaddisznók is rájárnak, pedig elvileg ők nem eszik a szőlőt.

Kogl-hegy – 0,45 ha

Legmagasabban fekvő területünk, nagyjából 250 m magasan fekszik. Korábban a borvidék hűvösebb, csapadékosabb részének számított, sok 35-40 éves ültetvény található itt. A csillámpalás alapkőzeten jól érzi magát a zöldveltelini, a válogatás borok alapanyagát ez a dűlőnk adja. A harkai dűlők közül a legkorábban érő terület.